2021.11.26.

Advent első vasárnapja

Advent első vasárnapja

Az advent a keresztény kultúrkörben a karácsonyt megelőző négy hetes időszak. Advent a karácsony előtti negyedik vasárnappal veszi kezdetét, és a december 25-e előtti vasárnapig tart.

Az advent szó jelentése „eljövetel”. A latin „adventus Domini” kifejezésből származik, ami annyit tesz: „Úr eljövetele”.  A karácsonyt megelőző várakozás az eljövetelben éri el jutalmát.

Advent első vasárnapja, a keresztény egyházi év első napja is egyben: november 27. és december 3. közé esik. Az első gyertya Ádámot és Évát szimbolizálja, akiknek Isten elsőként ígérte meg a megváltást. Az első adventi gyertya ezért a hit jelképe.

A liturgiában az advent színe a lila, kivéve advent harmadik vasárnapját, amikor a rózsaszínt használják. Ez egy várakozási időszak, melyen a keresztény hívő emberek Jézus Krisztus születésére, az Úr eljövetelére készülődnek testileg és lelkileg is.

Erster Adventssonntag

Erster Adventssonntag

Der Advent ist im christlichen  Kulturkreis eine vierwöchige Zeitperiode vor Weihnachten. Der Advent beginnt am vierten Sonntag vor Weihnachten und dauert bis den letzten Sonntag vor 25. Dezember.

Die Bedeutung von Advent ist „ die Ankunft”. Es stammt aus dem lateinischen Ausdruck „ adventus Domini” und bedeutet: Ankunft des Herrgottes. Die Erwartung vor Weihnachten erreicht ihre Belohnung in der Ankunft.

Der erste Adventssonntag ist auch der erste Tag im christlichen Jahr: es fällt in die Zeit zwischen 27. November und 3. Dezember. Die erste Kerze symbolisiert Adam und Eva, denen der Gott zuerst die Erlösung versprach. Deshalb ist die erste Adventskerze das Symbol der Glaube.

Die Farbe von Advent ist in der Liturgie das Lila, bis auf den dritten Sonntag, wenn das Rosa benutzt wird. Es ist eine Wartezeit, wenn die christlichen, gläubigen Leute sich auf die Ankunft des Herrgottes körperlich und geistig vorbereiten.

Megosztás