2023.09.22.

Autómentes Nap

Iskolánkban 2023. 09. 22-én az Autómentes Nap alkalmából szerveztünk programot. A tanítási napunk első két órájában a felsős tanulók egy része kerékpáros akadálypályán mérhette fel tudását, ezalatt a többiek csoportokban a közlekedéssel kapcsolatos feladatlapot oldottak meg. A legjobban teljesítők ajándékban is részesültek és a kerékpározók emléklapot kaptak.A nap célja az emberek környezettudatosságának erősítése, hiszen nem szeretnénk zajos, nagy forgalmú, szmogos, egészségtelen levegőjű településeken élni. Örülnénk, ha gyalogosan, kerékpárral, de nagyobb távolságról legalább tömegközlekedési eszközökkel járnának a gyerekek iskolába, a felnőttek pedig a munkahelyükre.A nap végén a gyerekek a járdára felhívásképpen emberi és állati lábnyomokat rajzoltak, a gyalogos közlekedésre irányítva az arra járók figyelmét.
Minden évben van ennek a napnak mottója, idén a következő volt:„Takarékoskodj az energiával!  

Megosztás