2022.05.13.

„Így írok én!” irodalmi pályázat 2022

A mai napon részt vettünk az immár 45. alkalommal megrendezett „Így írok én!” irodalmi pályázat díjátadó ünnepségén.

A Pro Kultúra által meghirdetett versenyen Sopron környéki diákok pályázhattak vers és novella kategóriákban. A zsűri elnöke Roskó Mária volt, az Így írok én… pályázat megálmodója, nyugalmazott megyei magyar szakfelügyelő, valamint Zentai László, író, a Soproni Füzetek főszerkesztője. A kategóriák első helyezett alkotásait Savanyu Gergely illetve Rudolf Teréz, a Soproni Petőfi Színház társulatának tagjai olvasták fel.

Novella kategóriában I. helyezést ért el:
Lipták Lea, 8. osztályos tanulónk. 

Vers kategóriában 3. helyezést ért el 
Árvay Balázs 7. osztályos tanulónk. 

Különdíjban részesült:
Nemes Horváth Bence, 7. osztályos tanulónk.
Felkészítő tanáraik: Joó Lilla tanárnő és Rákos Róbert tanár úr.

Gratulálunk! Nagyon büszkék vagyunk rátok!

Megosztás