2022.01.26.

Macskakő Múzeumban jártunk

A soproni Macskakő Gyermekmúzeumban jártunk 2022. január 26 – án. Iskolánk ötödikes és hatodikos tanulói egy interaktív múzeumpedagógiai órán vettek részt, amelynek témája a Magyarországon élő németek iskolai élete a régi időkből. Múzeumpedagógus kollégák által összeállított tartalmas és kreatív órán vettünk részt, ahol megvalósult a német hon – és népismeret, a magyar hon – és népismeret, a helytörténet, valamint a történelem tantárgyak koncetrációja. Az ötletes, vidám hangulatú foglalkozáson valóban gyerekjáték volt a tanulás! Szívből köszönjük az új ismereteket, valamint a színvonalas és érdekes programokat Martos Virág és Egresits Anita múzeumpedagógusoknak!

Az interaktív hon – és népismereti óra Balogh Orsolya tanárnő és Joó Lilla tanárnő szervezésében valósult meg.

"Macskakő" Museum

26.02.2022 besuchten wir mit den Schülern aus der 5. und 6. Klassen unserer Schule das Macskakő Kindermuseum in Sopron und nahmen an einem interaktiven, zum Thema der ungarndeutschen Volkskunde „Schule früher” zusammengestellten museumspädagogischen Programm teil. Hiermit bedanken wir uns herzlich bei Virág Martos und Anita Egresits für das niveauvolle und interessante Programm!

Orsolya Balogh, Lilla Joó und die 5. und 6. Klasse der ABKEGS Kroisbach