0
Tanuló
0
Osztály
0
Iskolaátlag
0
Pedagógus
0
Néptánc
0
Grafika festészet
Osztályaink 2023/2024
Első „A” osztály
Albert Emma
Balogh Botond István
Guzs Kende
Hlavács Léna
Holweg Liza
Horváth Kitti
Horváth Krisztián Erneszto
Illés Marcell
Kalmár Hanna
Károlyi Teo
Megyeri Máté László
Nagy Georgina Hanna
Szedenics Boglárka
Török Borbála
Török Bori
Első „B” osztály
Gőgös Emma
Janák Ákos József
Kiss Boróka
Korenika Vincent
Makk Jázmin
Miskolczi Olívia Lara
Molnár Máté
Molnár Zoi Mária
Papp Alíz
Pfaiffer Ferenc
Rátkovics Mira
Sövegjártó Bende László
Tóth Noel
Második „A” osztály
Albert Luisa
Bak Noel Kevin
Bertalan-Horváth Sára
Horváth Marianna Alexandra
Hosinner Zalán Péter
Király Ábel Árpád
Kovács Mátyás
Kucsera Tünde
Németh Anasztázia
Nyári Rikárdó Dzsúlió
Pálla Norina
Párizs Mátyás
Péma Máté
Pintér Dominik
Pödör Miriam Linett
Pölcz Patrik
Rácz Kristóf
Második „B” osztály
Bogdán Alíz
Gasztonyi Marcell
Megyeri Marcell
Mező Roland Sándor
Németh Kevin
Pfeifer Molli
Sándor Adrián
Szalai László
Szalay Kitti
Szalay Nikolett
Szarka Dorina
Tamasits Zoé
Tóth Noel
Varga Dorina
Zámbó Zalán
Harmadik osztály
Ábrahám Olívia
Békési Benedek
Buzás Zoé
Czippán Ráhel
Csigó Barna
Fekete Ármin
Fekete Zalán Dominik
Gaál Nikolász
Győri Máté
Hajmási Rozina Rita
Horváth Jázmin Erzsébet
Horváth Réka Ágnes
Kerese Mira
Kerepes Ármin Miklós
Koppány Hédi
Kupás Petra
Márkus Kamilla
Matuszka Janka
Mátyás Ármin
Mátyás Kincső
Porubszki Gergő
Rozsnyák Mira
Szabó Gréta
Szabó Péter
Takács Panna
Timbusz Diána
Trapp Nóra Léna
Varga Máté
Negyedik osztály
Alpek Eszter
Borsos Krisztofer Ferenc
Czerny Anastazia Mia
Czernyi Isabella Sofia
Danicska Albert
Dudik Hanna
Dudik Lili
Dudik Luca
Farkas Tekla Dóra
Gabor Bano Zoli
Gergácz Zalán
Guzs Barnabás
Honecker Amira
Horváth Olivér István
Kalmár Botond Zalán
Kalmár Viktor
Karsai Attila Bence
Kovács Botond
Németh Réka
Párizs Boldizsár
Pfaiffer Lia Dorina
Pfeiffer Sofia
Takács Szimonetta
Tóth Léna
Tóth Valentino
Varga-Berta Zalán
Ötödik osztály
Andó Damáz
Ácsbold Lili
Buzsik Orsolya
Csizmadia Erik
Nagy Henriett Tamara
Nagy Márton
Némedi László
Palatin Hanga Berta
Pfaiffer Ramira Elena
Schvanner Dominik
Szekszárdi Patrik
Zollner Nóra Zoé
Hatodik osztály
Csigó Boldizsár
Farkas Patrik
Ferenczy Fiorella Netti
Haas Lisa
Hlavács Márk
Juhász Péter
Juhász Viktória
Kiss Nóra
Krisztián László Noel
Lovas Hunor
Makk Laura Vanda
Németh Boróka
Pintér Bendegúz
Pölcz Panna
Schulze Selma
Szívós Janka
Varga Milán
Veres Sándor Dorián
Hetedik osztály
Angler Dávid
Babos Virág Eliz
Balázs Nimród
Csizmadia Noémi
Domsi Ferenc Ágoston
Ecker Noel
Farkas Szabina
Guzs Martin Ábel
Guzs Natália
Horváth Ramóna Mária
Koh Lorina Janka
Kovács Natália
Lakatos Ágoston Zsolt
Lakatos Larissza
Nagy Emma
Nyári Melissza Gizella
Nyers Fábió
Pálla Noel
Pfeiffer Emily
Szűk Míra
Tar Csenge
Tóth Mirabella
Vásárhelyi Márk
Nyolcadik osztály
Bak Áron
Demeter Dávid
Horvát Evelin
Kalmár Eszter Panna
Kovács Napsugár
Nagy Panka
Nagy Viktória Anna
Papp Lili Anna
Rajki Áron János
Sztélik Levente
Szűcs Lili
Tóth Nikoletta
Tóth Viktória
Néptánc tanszak 2023/2024
Előképző 1/A
Albert Emma
Balogh Botond István
Gúzs Kende
Holweg Liza
Horváth Kitti
Horváth Krisztián Ernesztó
Illés Marcell
Kalmár Hanna
Károlyi Teó
Megyeri Máté László
Nagy Georgina Hanna
Szedenics Boglárka
Török Bori
Török Borbála
Előképző 1/B
Gőgös Emma
Janák Ákos
Kiss Boróka
Makk Jázmin
Miskolczi Olívia Lara
Molnár Máté
Molnár Zoi
Papp Alíz
Rátkovics Mira
Sövegjártó Bende László
Tóth Noel
Előképző 2/A
Albert Luisa
Bertalan-Horváth Sára
Horváth Mariann Alexandra
Hosinner Zalán Péter
Király Ábel Árpád
Kucsera Tünde
Németh Anasztázia
Pálla Norina
Előképző 2/B
Bogdán Alíz
Pfeifer Molli
Sándor Adrián
Szalai László
Szalay Kitti
Szalay Nikolett
Szarka Dorina
Tamasits Zoé
Tóth Noel
Zámbó Zalán
Alapfok 1
Búzás Zoé
Czippán Ráhel
Csigó Barna
Hajmási Rozina Rita
Horváth Jázmin Erzsébet
Horváth Réka Ágnes
Kerepes Ármin Miklós
Kupás Petra
Matuszka Janka
Mátyás Ármin
Mátyás Kincső
Takács Panna
Szük Mira
Alapfok 2-3
Alpek Eszter
Borsos Krisztofer
Dudik Lili
Kalmár Viktor
Nagy Henriett
Németh Réka
Takács Szimonetta
Bertalan-Horváth Réka
Csigó Boldizsár
Csizmadia Noémi
Ferenczy Fiorella Netti
Kovács Natália
Palatin Hanga Berta
Schvanner Dominik
Zollner Nóra Zoé
Képző- és iparművészet 2023/2024
Alapfok 1
Albert Emma
Gőgös Emma
Holweg Liza
Horváth Kitti
Kiss Boróka
Korenika Vincent
Kovács Napsugár
Makk Jázmin
Miskolczi Olívia Lara
Molnár Máté
Molnár Zoi Mária
Németh Kevin
Palatin Hanga Berta
Papp Alíz
Pölcz Patrik
Rátkovics Mira
Sövegjártó Bende László
Szedenics Boglárka
Szívós Janka
Szűk Mira
Tóth Noel
Török Borbála
Alapfok 2
Albert Luisa
Bertalan-Horváth Sára
Bogdán Alíz
Gasztonyi Marcell
Horváth Mariann Alexandra
Kucsera Tünde
Mező Roland Sándor
Pálla Norina
Rácz Kristóf
Sándor Adrián
Szalay Kitti
Szalay Nikolett
Szarka Dorina
Tamasits Zoé
Zámbó Zalán
Alapfok 3
Horváth Jázmin Erzsébet
Horváth Réka Ágnes
Kupás Petra
Matuszka Janka
Trapp Nóra Léna
Alapfok 4-5-6
Czerny Anasztázia Mia
Czernyi Isabella Sofia
Kovács Botond
Párizs Boldizsár
Varga-Berta Zalán
Kiss Nóra
Kovács Natália
Pölcz Panna
Tar Csenge
Csizmadia Noémi
Nagy Emma
Tanáraink és dolgozóink
Maráz István
igazgató
néptáncpedagógus
maraz.istvan@iskolarakos.com
Németh Gábor Gergely
igazgatóhelyettes
tanító, angol
nemeth.gabor@iskolarakos.com
Baranyainé Szabó Ildikó
iskolatitkár
titkarsag@iskolarakos.com
Rákos Róbert
tanár
Digitális kultúra, magyar nyelv és irodalom, történelem
8. osztály osztályfőnöke
rakos.robert@iskolarakos.com
Csik Dóra
fejlesztő pedagógus
csik.dora@iskolarakos.com
Joó Lilla
tanár
magyar nyelv és irodalom, történelem, etika, hit- és erkölcstan
7. osztály osztályfőnöke
joo.lilla@iskolarakos.com
Kussinszkyné Takács Ildikó
tanár
5. osztály osztályfőnöke
testnevelés
takacs.ildiko@iskolarakos.com
Balogh Orsolya
tanár
német, Volkskunde
6. osztály osztályfőnöke
balogh.orsolya@iskolarakos.com
Kovács István Balázs
tanár
vizuális kultúra, grafika és képzőművészet
kovacs.istvan@iskolarakos.com
Németh Szilvia
tanító
nemeth.szilvia@iskolarakos.com
Huszár Csilla
tanító
2. osztály osztályfőnöke
huszar.csilla@iskolarakos.com
Rózsa Csilla
tanító
1.A. osztály osztályfőnöke
rozsa.csilla@iskolarakos.com
Menyhért Melinda
tanító
3. osztály osztályfőnöke
menyhert.melinda@iskolarakos.com
Fekete Réka
tanító, angol
tanító – angol idegen nyelvi műveltségi terület, napközis nevelő
1.B. osztály osztályfőnöke
fekete.reka@iskolarakos.com
Kissné Kóta Edit
tanár
Deutsch, Volkskunde
kota.edit@iskolarakos.com
Láng Gabriella
tanár
Matematika, technika
lang.gabriella@iskolarakos.com
Süle Nóra
tanár
ének-zene
sule.nora@iskolarakos.com
Soproni Géza
tanár
Deutsch, Volkskunde
@iskolarakos.com
Gőgh Zoltán
óraadó
testnevelés, önvédelem
–
Törökné Cseh Tímea
könyvtáros
cseh.timea@iskolarakos.com
Stillingné Sziratica Bernadett Zsanett
óraadó-logopédia
–
Szőcs-Biró Sára
nemzetiségi tanító
Távollét alatt
szocs-biro.sara@iskolarakos.com
Agócs Laura Erzsébet
tanító, munkaközösség-vezető
1.a osztályfőnöke
Pásztor-Molnár Annamária
tanító
1.b osztályfőnöke
Molnár-Károly Roberta
tanár
testnevelés, természettudomány
Távollét alatt
karoly.roberta@iskolarakos.com
Kökény Tibor
mozgásterapeuta
–
Schvannerné Sziklai Adrienn
Pedagógiai Asszisztens
sziklai.adrienn@iskolarakos.com
Varga Mónika
Pedagógiai asszisztens
varga.monika@iskolarakos.com
Schweitzerné Végh Ildikó
hitoktató
–
Őri Katalin
hitoktató
–
Végh Ágota
tanár
földrajz
–
Szabó-Bellán Tímea
citeraoktató
–
Putz Katalin
néptáncpedagógus
néptáncpedagógus
Wilfing Edit
szurdopedagógus
Batíz Andrea
takarító
Pintér Tamás
rendszergazda
pinter.tamas@iskolarakos.com
Batíz Ibolya
takarító
Iskolánk története
Földrajzi helyzeténél fogva Fertőrákos – a Fertő tó egyik meghatározó települése – fontos szerepet játszott kulturális, idegenforgalmi, kereskedelmi szempontból. Iskolája mindig volt a településnek, ezért nagy múltra tekint vissza, a középkortól folyamatos az oktatás- nevelés a községben.
A XX. század elejétől modern, díszes zárdaépületben egyházi iskolaként működött, amely a mai napig is az alsó tagozatos tanulóknak ad otthont.
1938-tól a szülők döntése alapján kétnyelvű iskolává vált (német/magyar).
A ’60-as években új épülettel gazdagodtak a felső tagozatos tanulók, ekkor 3 épületben folyt az oktatás, egészen a ’90-es évekig. Jelenleg 2 épület áll
a tanulóink rendelkezésére.
Az alsó tagozatosok a zárdaépületben saját osztálytermeikben tanulhatnak. Itt található még a tornaterem, német- és fejlesztő szaktantermek. Zöldövezetes játszótérrel kibővített udvarral biztosítjuk a kicsik mozgásigényét.
Csaknem 10000 kötetes községi és egyben iskolai könyvtár is itt található tanulóink legnagyobb örömére. Így helyben van az írott tudás forrása.
1-8. osztályig nemzetiségi német nyelvoktatás folyik 1995. óta heti 5 órában ezen felül heti 1 órában német nemzetiségi népismerettel ismerkednek diákjaink.
A felső tagozat épületében működik 1999-től a művészeti iskolánk, mely 2007-ben nyerte el a „Kiváló Művészeti iskola” címet. Művészetoktató profillal-képzőművészeti ágon, két kiváló oktató irányításával számos megyei, országos, nemzetközi eredménnyel büszkélkedhetnek tanítványaink.
Iskolánk második épülete is zöldövezetes udvarral, játszótérrel határolt, betonos sportpályája a mindennapos játék és mozgás számára kiválóan alkalmas.
A 8. osztályos általános iskolánkban minden osztály saját osztályteremben tanulhat. Kémia, rajz és informatika szaktantermekkel rendelkezünk. 2014-ben az informatika szaktanterem teljesen megújult. 16 db laptop, 10 db tablet és osztályonkénti digitális táblák segítik a számítástechnika tudományának naprakész elsajátítását. Oktatás módszertani megújuláshoz is vezetett.
Iskolánk családias légkört és nagy odafigyelést biztosít tanulóink számára, mivel kis létszámú osztályaink vannak (12-25).
Oktató nevelő munkánkat segíti a helyi és a német önkormányzat, a Szülői Munkaközösség, az „Iskoláért alapítvány”.
Pedagógusaink több generációt oktató, gyermekközpontú, kiválóan képzett tanítók és tanárok.
Iskolánk kínálata:
Szülői igények alapján: alsó tagozaton napközi,napközis illetve menzás ellátás, felső tagozaton tanulószoba választható,menzával napközis étkezéssel vagy anélkül
2011/2012 tanévtől angol nyelvtanulás lehetősége heti 2 órában felső tagozaton
Tehetséggondozás, fejlesztő foglalkozások biztosítása
Tömegsport lehetőség alsó és felső tagozaton
Színjátszó kör, könyvtári órák a községi könyvtárban
Informatika szakkör
Hagyományaink:
Magyar Népmese napjának ünneplése
Projektnapok szervezése: Egészség nap – Földnapja
„Aradi 13” emlékfutás
Nemzeti ünnepeink megünneplése osztályok szervezésében
Márton-napi rendezvények német nemzetiségi programokkal
Karácsonyi játszóház
Iskolakarácsony, községi ünnepséggel egybekötve
Óvodások „vendéglátása”, nyílt napok
Farsang
Erdei iskola 7. évfolyam részére
Vers- és prózamondó verseny
Édesanyák, nagymamák köszöntése alsó tagozaton
Családi és Sportnap
Tanulmányi kirándulások osztályonként
Művészeti csoportjaink évvégi kiállítás
Kapcsolat
Postacím: 9421 Fertőrákos, Fő utca 236/A
Telefon: +36 99 530 000
Email: titkarsag@iskolarakos.com / igazgato@iskolarakos.com
Lépjen velünk kapcsolatba! Írjon nekünk üzenetet!
Az iskola titkárságának ügyfélfogadási rendje:
Az iskola titkárságának ügyfélfogadási rendje:
- Hétfő 07:10 – 11:10
- Kedd 12:30 – 14:00
- Szerda 07:10 – 11:10
- Csütörtök 12:30 – 14:00
- Péntek 07:10 – 11:10